Czy warto skorzystać z usług dentystycznych w Chorzowie?

Przy niektórych urazach jamy ustnej bądź problemie z zębami niezbędne jest noszenie aparatu ortodontycznego założonego przez dentystę z Chorzowa. Jednak nie wszyscy pacjenci są chętni do noszenia aparatów. Szczególnie mówi się tu o bardzo wyczulonych na punkcie swojego wyglądu nastoletnich dziewczynach. Bo taki aparat, szczególnie stały może być dla ich wyglądu psychicznym obciążeniem.

Dentysta z Chorzowa zaznacza, że wszak nie wygląda specjalnie zachęcająco, jest metalowy, nie ma ciekawego wzoru, nie ma go w żaden sposób przerobić ani ozdobić. Sprawia im same problemy. Dlatego tu wybawieniem może być aparat językowy. Jest on bardzo dyskretny i pozwala na prowadzenia normalnego życia bez wystawiania tegoż aparatu na widok publiczny. Zamontowany jest od strony wewnętrznej zębów, nie zaś zewnętrznej. Nie jest więc widoczny na pierwszy rzut oka. Co ciekawe przynosi patrząc na dłuższy okres czasu, lepsze efekty leczenia niż tradycyjny stały aparat na zęby. Dlatego opcja ta jest warta rozważenia. Taki schowany aparat pomaga chronić również zęby: przed przypadkowymi urazami, przed brzydkimi plamami, przez demineralizacją. Jednak jest też oczywiście druga strona medalu. Nie każdy dentysta czy chirurg-stomatolog zdecyduje się tego typu aparat założyć. Bo do założenia go, potrzebna jest naprawdę duża wprawa i ogromne doświadczenie. Ten aparat musi być zakładany bardzo precyzyjnie, nie można popełnić ani jednego błędu przy zakładaniu. Bo może się to skończyć bardzo boleśnie dla pacjenta. Aparat wymaga również poświęceń od samego pacjenta. Z racji trudnego dostępu musi być czyszczony z drobinek jedzenia bardzo regularnie, bo niesunięte okruchy mogą wywołać potężne dolegliwości bólowe u pacjenta. Aparat ten również ogranicza zachcianki pacjenta co do jedzenia. Musi on zrezygnować z niektórych potraw, które mogą uszkodzić i leczone zęby oraz aparat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>