Korony protetyczne, rozwiązanie dla zniszczonych zębów

Z biegiem czasu nasze zęby są nie tylko mniej białe, ale także ulegają zniszczeniu. To wcale nie oznacza jeszcze, że nie możemy już cieszyć się pięknym uśmiechem. Obecnie protetyka oferuje nam wiele interesujących rozwiązań. Jednym z nich są korony protetyczne, zakładane w każdym dobrym gabinecie stomatologicznym. To profesjonalne rozwiązanie, które zalecane jest, gdy chodzi o rekonstrukcję zębów po zmianach próchniczych, leczeniu endodontycznym itd. Oprócz tego, korony zębowe zakładane są także na implantach, kiedy stomatolog odtwarza brakujące uzębienie.

Osoby zainteresowane koronami zębowymi powinny przede wszystkim poszukać dobrego gabinetu stomatologicznego w swoim mieście. Przydadzą się chociażby rekomendacje znajomych. Rozwiązaniem mogą być także poszukiwania w Internecie na własną rękę. Wystarczy wyszukać frazy "dentysta Opole",  "Opole dentysta" lub inne podobne, aby szybko trafić na interesujące oferty. To naprawdę proste!

Korony to nic innego jak specjalne nakładki na ząb. Z pomocą dobrze wykonanych koron protetycznych możliwe jest odbudowanie zębów złamanych, zniszczonych albo po prostu przebarwionych. Jakie są wskazania do stosowania koron zębowych? Chodzi w zasadzie o te sytuacje, kiedy mniej innowacyjne metody leczenia są po prostu niemożliwe. W rekonstrukcji zgryzu, po leczeniu kanałowym, korona zębowa jest jedynym sensownym rozwiązaniem. Korony zębowe zakładane są ponadto u pacjentów, u których stwierdzono wrodzony brak szkliwa. W takim przypadku korona zębowa ma niejako funkcję ochronną.

Jak mocuje się korony zębowe? Zasadniczo zależy wszystko od tego, w jakim stanie jest uzębienie pacjenta. Jeśli pozostałości zębów są zdrowe, korony można zamocować wprost na nich. Zęby są szlifowane, na nie nakłada się korny, które można dobrać kolorystyczne w taki sposób, aby za bardzo się nie wyróżniały na tle pozostałych zębów. Korony zębowe zakłada się także na implanty. W takim przypadku jednak nie są one zakładane bezpośrednio na implancie. Wykorzystywany jest specjalny łącznik – dokręca się go do implantu zębowego, z kolei później do tego łącznika przykręca się koronę zębową. Bywa, że w jamie ustnej brak większej ilości zębów. W takim przypadku można wykorzystać mosty protetyczne, de facto są to konstrukcje, które powstają z kilku połączonych wspólnie koron, umocowanych na filarach. To wygodniejsze rozwiązanie niż proteza ruchoma.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>