Licówki czy korony?

Ubytki w uzębieniu, przebarwienia na szkliwie czy też zbyt krzywe zęby to problemy, z którymi zmaga się coraz większa część populacji. Na szczęście obecnie można w bardzo szybki i skuteczny sposób poradzić sobie z tym problemem, korzystając z rozwiązań, które oferowane są w gabinetach stomatologicznych. Co zatem można zrobić?


W tych czasach poradzenie sobie z przebarwieniami na szkliwie czy też z brakiem któregoś zęba jest bardzo proste, ponieważ można w tym przypadku skorzystać z dwóch rozwiązań, czyli z koron lub licówek. Decydując się jednak na zastosowanie któregoś z nich, warto przede wszystkim znaleźć dobrego stomatologa, który może się poszczycić długoletnim doświadczeniem, gdyż tylko w tym przypadku można mieć pewność, iż wszystko przebiegnie sprawnie, gdyż chodzi tutaj o niemałe pieniądze. Wprawdzie w Tychach znajduje się bardzo dużo gabinetów stomatologicznych, jednak nie każdy dentysta posiada odpowiednio duże doświadczenie, dlatego też, aby znaleźć dobrego fachowca, warto skorzystać z internetu. W tym przypadku wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową odpowiednie hasło, takie jak np. najlepszy stomatolog Tychy {więcej: dentysta-stomatolog.com/tychy,1.html}, dzięki czemu już po chwili można umówić się na wizytę.

Wracając jednak do koron oraz licówek, to obydwa rozwiązania różnią się między sobą nie tylko wyglądem, ale przede wszystkim zastosowaniem. Licówki to bardzo cienkie płytki, które zakładane są wyłącznie na zdrowe zęby. Za ich pomocą można nie tylko poprawić kolor uzębienia, ale również kształt oraz długość zębów. Licówki mocowane są do zębów za pomocą specjalnego kleju i jest to rozwiązanie dużo tańsze niż korony. Korona to inaczej sztuczny ząb, który mocowany jest do korzenia zęba lub implantu. Korony zakładane są przede wszystkim w celu uzupełnienia ubytków zębowych i należy wiedzieć o tym, iż koszt założenia waha się od kilkuset złotych do nawet kilku tysięcy. Niestety w niektórych sytuacjach założenie jej jest koniecznością, dlatego też warto przed zabiegiem dołożyć trochę gotówki.

Jak można łatwo zauważyć, licówki stosowane są wtedy, gdy pacjent chciałby poprawić zarówno kolor, jak i kształt czy długość swoich zębów. Jeśli chodzi natomiast o korony, to są one zakładane jedynie w celu uzupełnienia sporych ubytków w uzębieniu, przez co są nieco droższe od licówek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>