Metody depilacji ciała woskiem

Depilacja woskiem to obecnie jedna z najczęściej stosowanych metod pozbycia się zbędnego owłosienia, z której zaczyna korzystać coraz większa liczba kobiet. Sam zabieg jest dosyć bolesny i nieprzyjemny, jednak efekty są zadowalające i utrzymują się na skórze nawet przez kilka tygodni. Obecnie istnieją aż 3 metody depilacji woskiem, z których warto skorzystać, marząc o gładkiej i pięknej skórze.

Zabieg depilacji woskiem można przeprowadzić zarówno w domu, jak i w salonie kosmetycznym, co oczywiście jest najlepszym wyjściem z sytuacji ze względu na to, iż każda kosmetyczka ma w tym odpowiednią wprawę i taki zabieg nie tylko trwa dużo krócej, ale również usuwa praktycznie wszystkie włoski już za jednym pociągnięciem. Wybierając jednak salon kosmetyczny w Opolu [tutaj: profesjonalna kosmetyczka Opole], których jest naprawdę dużo, należy kierować się przede wszystkim opiniami innych klientek, które w tych czasach są na wagę złota.

Wracając jednak do samego zabiegu depilacji, to warto wiedzieć, iż obecnie istnieje kilka metod, wśród których należy wyróżnić przede wszystkim depilację płynnym woskiem, woskiem twardym oraz plastrami z woskiem. Pierwszy rodzaj wykonywany jest głównie w salonach kosmetycznych, ponieważ polega na podgrzaniu płynnego wosku, który następnie rozsmarowywany jest na skórze za pomocą specjalnej szpatułki. Następnie do wosku przyklejany jest specjalny papier lub kawałek materiału, który należy energicznie pociągnąć, zrywając tym samym ze skóry wosk wraz z niechcianymi włoskami.

Druga metoda przeprowadzana jest za pomocą specjalnego, plastycznego wosku, który nie wymaga tak wysokiej temperatury, jak płynny. Jego główną zaletą jest przede wszystkim to, iż nie przykleja się on w ogóle do skóry, a jedynie do włosków, a kosmetyczka, która go stosuje, nakłada go, po czym energicznie odrywa, nie używając w tym celu żadnego paska.

Ostatnia metoda stosowana jest jedynie w domowym zaciszu, jednak plastry z woskiem, które można zakupić w każdej drogerii, nie są niestety tak skuteczne, jak wosk stosowany w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Plaster przed użyciem należy rozgrzać energicznie w dłoniach, przykleić na daną partię ciała, po czym bardzo szybko oderwać. Taki wosk w plastrach jest dosyć tani, jednak efekty jego użycia nie są niestety zadowalające.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>