Ortodoncja – potrzebna i przyjemna

„Metalowa gęba” – popularne kiedyś przezwisko szkolne dla osób noszących aparaty ortodontyczne odeszła w przeszłość wraz ze wzrostem świadomości konieczności dbania o swoje zęby. Osoby noszące aparaty ortodontyczne postrzegane są dzisiaj jako szczególnie świadome korzyści, jakie ta metoda prostowania zębów może im przynieść w przyszłości.

Co oferuje współczesna ortodoncja (https://pl.wikipedia.org/wiki/Ortodoncja)?
Oczywiście najlepiej leczenie nieprawidłowego zgryzu rozpocząć jak najwcześniej, już w wieku 7 lat, kiedy zalecana jest pierwsza wizyta u ortodonty i wybrana metoda leczenia, ale współcześnie coraz częściej pacjentami gabinetów ortodontycznych są ludzie w dojrzałym wieku. Leczenie ortodontyczne jest dla nich szansą na osiągnięcie efektów, które wcześniej były nieosiągalne, może także poprzedzać późniejsze działania protetyka lub zamocowanie implantów zębowych.

Również kłopotliwe i wprawiające w zakłopotanie metalowe zamki mocowane na zęby mogą być współcześnie zastępowane aparatami niewidocznymi dla oka. Projektowane indywidualnie dla każdego pacjenta przezroczyste nakładki na zęby pozwalają także skorygować wadę zgryzu, a jednocześnie są wygodne dla osób aktywnych zawodowo, które wprawiają w zakłopotanie eksponowane aparaty ortodontyczne.

W przypadku osób, dla których nie jest problemem psychicznym zakładanie widocznych aparatów – oferowane są aparaty stałe, klejone specjalnym klejem i pozostające na zębach przez cały czas leczenia. We współczesnym świecie oferowane są na tyle oryginalne i eleganckie aparaty tego typu, że noszenie ich na stałe stało się symbolem mody i oznaki dbałości o swoje zdrowie oraz kształtowanie wizerunku. W przypadku niektórych wad zgryzu, zwłaszcza w leczeniu dzieci i młodzieży oferowane są także aparaty zdejmowane, które ortodonta zaleca nosić kilkanaście godzin dziennie. Działają one nieco wolniej niż aparaty założone na stałe, ale mogą być pomocne w korygowaniu wady u młodych ludzi.

Pacjentom szukającym różnorodnych rozwiązań swoich problemów ze zgryzem, kliniki i gabinety stomatologiczne oraz ortodontyczne znajdujące się w Rybniku oferują profesjonalną pomoc, konsultacje i opiekę przez cały czas trwania leczenia. Dla osób, którym potrzebny jest dentysta w Rybniku (http://dentysta-stomatolog.com/rybnik,1.html), miasto to jest miejscem, gdzie mogą znaleźć obszerną listę klinik i gabinetów wyspecjalizowanych w leczeniu wad zgryzu, protetyce oraz codziennej, a tak istotnej obecnie regularnej pielęgnacji zębów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>